Značka: Brandon Sanderson

Brandon Sanderson je americký autor fantastických kníh a jeden z najvýznamnejších súčasných autorov žánru. Narodil sa v roku 1975 v Lincolnshire v Nebraske a vyrastal v mestečku Provo v Utahu. V roku 2005 vydal svoj prvý román “Elantris”, ktorý bol ihneď úspešný a ukázal sa ako prelomový v kariére autora. Odvtedy publikoval množstvo kníh, z ktorých niektoré sú súčasťou rôznych sérií, napríklad “Mistborn”, “Stormlight Archive” alebo “The Reckoners”.

Brandon Sanderson sa vyznačuje neuveriteľnou produktivitou a tvorivosťou. Okrem písania kníh sa venuje aj výučbe tvorby príbehov na univerzite Brigham Young University v Prove, Utah. Je známy aj pre svoje spolupráce na knihách iných autorov, ako napríklad “A Memory of Light” z cyklu “The Wheel of Time” Roberta Jordana. Sanderson bol tiež vybraný, aby dokončil nedokončený román “The Dark Tower” od Stephena Kinga.

Brandon Sanderson je často označovaný ako jeden z najtalentovanejších autorov súčasnosti a je obľúbeným autorom mnohých fanúšikov fantasy literatúry po celom svete.

Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping